Rybářský kroužek Stráž pod Ralskem - Aktuality


Dětské závody 2011
Vytvořeno 04.11.2011 18:47:41

Dětské rybářské závody

Dne 28.5.2011 se uskutečnily již tradiční dětské rybářské závody na rybníce Velká Rašelina pořádané místní organizací Českého rybářského svazu  Stráž pod Ralskem. Počasí nám pro tento den opravdu přálo a tak se za hezkého dne mohlo 55 závodníků pustit do první části závodu.Byl to lov ryb udicí. Po dvou hodinách a změření úlovků se děti odebraly k občerstvení . Mezi tím organizátoři připravili druhou část dne a to závody ve zručnosti, kde děti,kterým se zrovna nedařilo v lovu ryb, měly možnost vyrovnat skóre.

Čas mezi sečtením výsledků a přípravou vyhlášení  přijeli zpříjemnit členi místní kynologické organizace ve Stráži pod Ralskem pod vedením jejího předsedy p.Šimka.Na začátek svého vystoupení p.Šimek  poučil děti jak se mají chovat k pejskům a poté jim ukázali názorný výcvik.Na závěr jim předvedl záchranu topícího v rybníce.Hezkým překvapením při této ukázce byl jeden ze sponzorských darů od firmy Schwarzkopf. Každý závodník obdržel zmrzlinu.

Pak už následovalo slavnostní vyhlášení a předání cen těm nejlepším.Tři nejlepší závodníci:  Stanislav Roudenský, Barbora Pincová a  Barbora Petrusová.

Hlavním sponzorem této akce je město Stráž pod Ralskem ,které prostřednictvím svého grantového programu přispělo částkou 4000 kč. Tato částka byla použita na nákup cen a občerstvení pro závodníky.Děkujeme i dalším sponzorům: kadeřnictví Magda , květinářství p. Altnerová , květiny a čajovna p. Verzich , nápojka p. Přadková , obec Dubnice , f. OMA CZ , p. Zbyněk Kozlík , sl. Martina Krpešová , p. Josef Kučírek , p. Tomáš Špetla , manželé Mašatovi , p. Ladislav Tichovský , f. Schwarzkopf , f. Zod Brniště , Zoo O.Z. TÚU , OO s.p. Diamo DHI , p. Milan Lehký a  f. Elpro Stráž pod Ralskem.

Radek Krpeš

http://www.poter.mostraz.cz/fotogalerie/49/detske-zavody-2011

OKRESNÍ KOLO ZLATÉ UDICE ČESKÁ LÍPA
Vytvořeno 26.10.2011 16:52:01

 

Dne 7.5.2011 uspořádala Mo ČRS Česká Lípa pod vedením pana Pavla Ančice Okresní kolo Zlaté udice. Z naší organizace se tohoto kola zúčastnili: v kategorii žákyně- Martina Krpešová, v kategorii žák- David Votoček a Jindřich Višňák. Soutěž Zlatá Udice je vyvrcholením a shrnutím práce dětí v rybářském kroužku. Naše Mo se až do letošního roku této soutěže nezúčastňovala, ale to se nám podařilo změnit a na tuto nelehkou soutěž se připravit.

Samotná soutěž se skládá ze tří disciplín:

Lov ryb udicí ( plavaná ) . Tato část se odehrávala na revíru Dubice 3 – Peklo.

Rybám se jak už to bývá při takových akcích do záběrů moc nechtělo a tak každý úlovek byl ceněn.

Po přesunu na školní hřiště základní školy Pod Holým Vrchem se všichni naobědvali a pokračovali v soutěži disciplínou poznávačka a testy rybářských znalostí. Poznávačka se skládá  v místních a okresních kolech: 15 druhů ryb, 10 druhů rostlin a 10 druhů živočichů.

Přírodovědné znalosti 18 otázek,  chov ryb 9 otázek, ze zákona o rybářství 11 otázek, ze stanov ČRS 4 otázky, ze znalostí rybolovné techniky 5 otázek a ze závodního lovu ryb udicí na plavanou - ZU 3 otázky.

Poslední disciplína je rybolovná technika (RT). Zde se závodník snaží předem určenými hody zasáhnout různé terče a dohodit předepsanou zátěží co nejdále do vytyčené výseče.

Na závěr celé této soutěže se při vyhlášení sestavuje družstvo pro územní kolo zlaté udice, kam se dostanou vítězové z každé kategorie. V tomto ročníku se to v kategorii žákyně povedlo Martině Krpešové.

Výsledek našeho družstva :   Martina Krpešová – 1 místo    žákyně

David Votoček – 8 místo    žáci

Jindřich Višňák – 9 místo žáci

Všem našim dětem touto cestou gratuluji.

 

Den Země
Vytvořeno 26.10.2011 16:50:18

Dne 29. 3. 2011 jsme si udělali v našem kroužku Den Země. Jak takový Den Země v podání našich dětí vypadá? Jako každý rok jsme se sešli na břehu našich rybníků s pytli na odpadky a šli jsme si uklidit po našich starších „VZORECH ”.Každý rok tuto špinavou práci dělají děti,které jsou vedeni od prvního dne v kroužku, že co si do přírody donesou, tak si také musí z přírody odnést domů. Je dosti nelehké vysvětlit dítěti , které si svůj nepořádek po sobě uklízí, proč je někdo tak bezohledný ke svému okolí a přírodě  a přijde mu  normální po dopití nápoje z petflašky ji zahodit do roští za sebou. Další takový bonbónek je odhozená pneumatika z osobního auta  a tak dále. Děti jsou úžasné v tom, že si uvědomují, že toto chování není správné. Když potom u vody vidíte  jak je kachna zamotaná ve vlasci, který tam odhodil nějaký rybář, tak je vám z toho smutno.

Výsledek celé akce je devět pytlů odpadu z Metudu a dva z Velké Rašeliny. Co říci závěrem? Jak se  vám líbí břehy našich rybníků po snaze dětí z rybářského kroužku? Věřím, že těch co dělají nepořádek u vody je mizivá menšina , i když počet pytlů tomu neodpovídá.

Chci touto cestou poděkovat všem dětem, které se této akce zúčastnily i všem velkým i malým rybářům a návštěvníkům našich revírů, že se nechovají  jako smyslů zbaveni.

Moje přání na závěr, když uvidíte někoho jak dělá nepořádek vzpomeňte si na ty nejmenší a nebuďte lhostejní ( domluvte takovému ……. ).

Brigáda
Vytvořeno 26.10.2011 16:47:51

Dne 9. 3. 2011 se náš kroužek sešel nezvykle na Metudu a jeho náplní bylo úklid břehů od vykáceného roští. Děti se pustily do práce jako malé štiky a to co jde našim dospělým členům dost těžce, tak jim nedělá žádný problém. Počasí toho dne nebylo zrovna příznivé, foukal dosti nepříjemný vítr a byla zima. Dětem to však vůbec nevadilo a podle vtípků a dobré nálady se dalo poznat, že je to baví. V době kdy se jako organizace potýkáme s nezájmem o odpracování si brigádnických hodin je potěšující, že i  ti nejmenší rybáři s nějakou tou prácičkou pro svoji Mo nemají problém.

Vydání rybářského lístku
Vytvořeno 19.08.2011 08:45:41

 Dne 01.07.2011 nabyl účinnosti zákon č. 104/2011 Sb., kterým se mění zákon č. 99/2004 Sb., o rybářství, ve znění pozdějších předpisů. Na základě této změny vydávají rybářské lístky nově obecní úřady obcí s pověřeným obecním úřadem. V rámci obce s rozšířenou působností Česká Lípa je tedy od 1. července 2011 k vydání rybářských lístků příslušný Městský úřad Česká Lípa, Městský úřad Doksy a Městský úřad Mimoň.
 

Exkurze do líhně v Českém Dubu
Vytvořeno 13.03.2011 19:16:18

Dne 12.3. 2011 jsme navštívili líheń ve spřátelené Mo v Českém Dubu, kde nás již tradičně mile přivítala jednatelka místní oraganyzace paní Vaňková a pomocník hospodáře pan Tvrzník. Tato návštěva byla již druhá v pořadí. Při prví návštěvě jsme názorně zhlédli umělý výtěr pstruha obecného (f. potoční). Před zakončením naší předešlé návštěvy jsme dali symbolicky jikry pstruhů spát a slíbili jsme si, že přijedeme na další exkurzy až se jikry vykulí. Doba kulení trvá okolo třech měsíců.

Jikry se s prvním jarním sluníčkem začaly kulit a tak jsme tedy znovu navštívili Český Dub. Paní Vaňková a p. Tvrzník nám podrobně a názorně vysvětlili celý průběh života jiker od naší poslední návštěvy až po jejich vykulení. Práce líhňaře je časově náročná, každý den musí třídit uhynulé jikry, aby nedošlo k infikaci zdravých jiker. Dále musí čistit filtry na vodu, kontrolovat a upravovat čistotu a teplotu vody.

Na závěr nás oba hostitelé pozvali na malé občerstvení a na naši prosbu nás provedli celým areálem líhně, kde jsme viděli roční siveny americké a pstruhy duhové připravené k tržnímu prodeji. Dalším překvapením bylo, když děti viděly v jednom z bazénků vyřazené generační pstruhy duhové.

Příští naše návštěva bude již poslední. To bude až si pojedeme pro plůdek, který půjdeme vysadit do našich chovných vod.

Na závěr bych chtěl poděkovat našim hostitelům paní Vaněkové (i za koláč), panu Tvrzníkovi za výklad, panu Zbyňkovi Kozlíkovi za krásné fotografie a paní Štěpánkové za pomoc s dopravou.

Fotky z exkurze naleznete zde http://www.poter.mostraz.cz/fotogalerie/43/123-2010-exkurze-do-lihne-v-ceskem-dubu

Exkurze do líhně v Českém Dubu
Vytvořeno 09.03.2011 20:16:09

Sraz v snobotu 12.3.2011 v 8.30 hod na náměstí 5 května ve Stráži pod Ralskem.

Oblečení do přírody, ten kdo ppotřebuje podsedák ať si jej vezme sebou.

Návrat  asi okolo 11 hod. Prosím o dochvilnost při odjezdu ! ! !

Spuštěn nový web rybářského kroužku
Vytvořeno 03.03.2011 22:03:47

V tuto chvíli je web plně zprovozněn a budou se zde průběžně doplňovat všechny sekce a zpřístupňovat nové. Jakékoliv návrhy vítáme, pište na   , kde také můžete oznámit případné chyby na stránkách, komentáře prozatím zavádět nebudeme kvůli možnému spamování a nevraživým textům.

Exkurze v pstruhové líhni
Vytvořeno 14.12.2010 01:00:00

Bylo úterý 30. 11., kdy jsme se s našimi dětmi sešli namísto pravidelného setkání rybářského kroužku v klubovně tentokrát na náměstí ve Stráži p. Ralskem k odjezdu do Českého Dubu na návštěvu pstruhové líhně. Tuto exkurzi pořádáme s kroužkem každý rok, načež se tentokrát výletu zúčastnily děti, které mezi nás přišly poprvé v letos v září.

Po příjezdu do Českého dubu nás přivítali místní rybáři ve své klubovně, kde děti dostaly čaj a měly možnost si poslechnout zajímavé informace o vzniku a působení zdejší pstruhové líhně, způsobu získávání matečných ryb, jejich umělém výtěru a odchovu rybího potěru. Mimo jiné jsme si poslechli i informace o zdejších predátorech na pstruhových vodách, kteří nám značně ohrožují a redukují rybí populaci ve zdejších vodách.

Po vyčerpávají přednášce jseme se všichni odebrali do "sklepení" kde jsme měli možnost vše názorně shlédnout v praxi. Chlapi dětem předvedli, jakým způsobem se provádí umělý výtěr Pstruha potočního, následné oplození jiker a uložení k dalšímu vývoji, který bude trvat celou zimu až do jara, kdy pak malé rybky poputují zpět do našich řek. Umělým odchovem a vysazováním se takto udržuje výskyt pstruhové populace, jinak by díky rybolovu a hlavně v posledních letech narůstajícím množství predátorů ať už ptáků a nebo savců by nám tyto ryby z našich řek úplně vymizely.

Ráda bych tímto za nás všechny poděkovala místním rybářům za ochotu a možnost kterou dávají našim dětem, aby se seznámily s touto dlouhou a náročnou prací, jaká je s umělými chovy ryb, zejména potom Pstruhů potočních a duhových na které je tato líheň specializovaná. Protože ne každý rybář si dnes uvědomuje, že když si z vody vytáhne rybu, jaká že náročná práce a dlouhé čekání za tím vším stojí…

Fotografie z exkurze si můžete prhlédnout zde http://www.poter.mostraz.cz/fotogalerie/44/3011-2010-lihen-cesky-dub

Pohár předsedy Severočeského územního svazu v lovu ryb udicí jednotlivců
Vytvořeno 19.12.2009 01:00:00

Dne 17.10.2009 se uskutečnil druhý ročník závodu v LUR na revíru Metud,pořádaný SÚS odborem mládeže, zastoupený jeho předsedou p. Františkem Jirsákem a naší organizací. Závod je jednokolový a z každé Mo se mohou zúčastnit čtyři účastníci.

Naší Mo zastupovali David Gross, Kilián Kvapil, Martina Krpešová a Michal Krpeš. Závodí se ve třech kategoriích: 6-12, 13-15, 16-18 let. I přes nepřízeň počasí a shodný termín Pražského poháru v RT se závodů zúčastnilo 13 závodníků ze čtyř MO. Počasí toho dne opravdu nepřálo a také to bylo znát na úlovcích, kterých bylo opravdu poskromnu, což bylo znát i při závěrečném vážení úlovků. Při předání cen a pohárů poděkoval p. Jirsák dětem a jejich vedoucím za vytrvalost a naší organizaci za uspořádání závodu.

Výsledková listina:

Kategorie žák-žákyně 6-12 let

1. Martina Krpešová - 550 g Mo Stráž pod Ralskem
2. Kateřina Glatzová - 530 g Mo Hrádek nad Nisou
3. Michal Kadeřábek - 490 g Mo Česká Lípa
4. Filip Kopecký losem Mo Frýdlant v Čechách
5. Kilián Kvapil losem Mo Stráž pod Ralskem

Kategorie žák-žákyně 13-15 let

1. Lukáš Ančic - 1500 g Mo Česká Lípa
2. David Gross - 1220 g Mo Stráž pod Ralskem
3. Nikola Kopecká losem Mo Frýdlant v Čechách
4. František Lutovský losem Mo Frýdlant v Čechách 5. Tomáš Najman losem Mo Frýdlant v Čechách

Kategorie junior-juniorka 16-18 let

1. Jan Jahoda---470 g Mo Česká Lípa
2. Radek Ajšman losem Mo Česká Lípa
3. Michal Krpeš losem Mo Stráž pod Ralskem


Absolutním vítězem druhého ročníku a pohár předsedy SÚS obdržel s 1500 g Lukáš Ančic Mo Česká Lípa

Fotografie z poháru naleznete zde http://www.poter.mostraz.cz/fotogalerie/39/1710-2009-metud-zavody

Tématický zájezd do Zoo v Plzni
Vytvořeno 16.11.2009 01:00:00

Dne 26.9. 2009 se nám konečně po dlouhých přípravách povedlo uskutečnit zájezd do Plzně.Na tuto akci jsme získaly grant z volno časových aktyvyt města Stráže pod Ralskem,kterému touto cestou děkujeme a věříme, že tato akce nebyla poslední podporovaná městem. Proč zrovna Zoo v Plzni?

Je zde umístěna u nás ojedinělá expozice Česká řeka.Česká řeka je simulovaný tok řeky Úhlavy od pramene až k ústí. Děti z rybářského kroužku při Mo Stráž pod Ralskem měly možnost na vlastní oči se seznámit s rybýmy pásmi. Česká řeka se stala jedinečnou expozicí, která se skládá ze soustavy nádrží a akvárií o celkovém objemu zhruba 300 metrů krychlových vody. Z toho největší akvárium představuje rybník o objemu 150m3 vody, je pro lidi průchozí a jsou v něm umístěni sumci, kapři, štiky a podobně velké ryby. Je vybudován na 42 pilotech. Ve čtyřech rybích pásmech řeky, která začne malým šumavským vodopádem, se návštěvník seznámí s říční faunou od perlorodek, raků, pstruhů, vyder a užovek až po velké sladkovodní ryby. Akvária prvních tří stupňů jsou spojena protékajícím potůčkem, čtvrté, obří akvárium - rybník, má vlastní filtrační systém.

Začíná se u pramene v pstruhovém pásmu: bezprostředně navazuje na pramen řeky. Jsou to horské potoky a řeky s rychlím proudem. Voda je zde studená a průzračná, s vysokým obsahem kyslíku. Dno tvoří kameny, štěrk a písek. Hlavním obyvatelem je zde pstruh obecný (potoční). Dalšími zástupci tohoto pásma jsou: siveni, pstruzi duhoví, střevle, vranky, mřenky.

Druhé pásmo je lipanové: voda v tomto pásmu je ještě stále průzračná a bohatá na kyslík. Koryto řeky se postupně rozšiřuje a prohlubuje, voda se zde výrazněji otepluje než je tomu ve pstruhovém pásmu. Dno je převážně tvořeno z písku, štěrku a rostou zde rozmanité rozmanité druhy rostlin. Často se zde mění rychlost proudu vody a struktura dna. Už je zde o poznání větší výskyt drobných vodních organizmů (blešivci, chrostíci, pošvatky). Je zde tedy ideální prostředí pro drobné rybky, kterými se živí zástupci tohoto pásma. Jsou to převážně Lipani podhorní, Jelci proudníci, Ostroretky stěhovavé, Mníci jednovousí Hrousci a Oukleje.

Třetí pásmo je parmové: voda je v těchto místech již mírně zkalená a proudí pomaleji, koryto řeky je zde již velmi široké. Teplota vody v létě zde dosahuje 18 stupňů. Dno je zde vzhledem k většímu průtoku většinou v pohybu. Hlavním zástupcem tohoto pásma je Parma obecná, dalšími pak Podoustev říční, Jelec tloušť a jesen a proudník, Okoun říční, Úhoř říční.

Čtvrté a poslední pásmo pro naší zemi je pásmo cejnové: tok je zde velmi široký, pomalu tekoucí kalná voda. Dno je zde dosti bahnité, písčité pokryté drobnými organizmy dna (bentos). Při březích jsou husté porosty vodních rostlin což pomáhá výskytu plžů, červů, a larev různých živočichů, což je potrava ryb. Hlavními zástupci jsou: Cejni, Kapr obecný, Lín obecný, Karas obecný a stříbřitý, Okoun říční, Candát obecný, Sumec velký, Štika obecná, Plotice obecná, Perlín ostrobřichý atd…

Ještě existuje pásmo braktické: je to ústí řeky do moře kde se mísí slaná a sladká voda.

Věřím že tato praktická ukázka dala dětem více než pouze teoretický výklad. Dále jsme zhlédly ukázku sokolníka a já jsem si mohl podržet Orla mořského. Počasí nám také přálo a tak se budeme těšit na další výlet.

Chtěl bych touto cestou poděkovat paní Evě Tichovské za její pomoc při přípravě a panu Zbyňkovy Kozlíkovi za jeho fotografie, které si můžete prohlédnou zde http://www.poter.mostraz.cz/fotogalerie/38/269-2009-zoo

Návštěva v našem kroužku
Vytvořeno 30.10.2009 01:00:00

Dne 22.9. 2009 navštívil náš rybářský kroužek předseda odboru mládeže severočeského územního svazu pan František Jirsák. Po představení a přivítání poděkoval,dětem které se zúčastnili setkání rybářské mládeže v Příbrami za reprezentaci sús. Tato návštěva měla dva body. Prvním bodem byla debata s dětmi o práci v kroužku.

Děti se před p. Jirsákem poněkud ostýchali mluvit a i ti co jindy jsou výřeční tentokrát mlčely. Ale po nějaké chvilce se děti rozpovídali a tak začali odpovídat na Františkovi zvídavé otázky. Děti vyprávěli co všechno se učí a jakých akcí se zúčastňují (agregací, výlovů, závodů, návštěvy pstruží líhně atd…). Také se zmínili o připravovaném výletu do zoo v Plzni (Česká Řeka), což p. Jirsák chválil.

Této návštěvy byl přítomen i předseda naší MO p. Řihák. Pan Řihák chválil práci našeho kroužku. Druhým bodem návštěvy p. Jiráka byla nabídka uspořádání druhého ročníku závodů v LUR o pohár předsedy severočeského územního svazu. Tuto možnost já i p. Řihák rádi přijímáme. Poté jsme provedli p.Jirsáka po našich revírech kam chodíme s dětmi na praktickou část práce v kroužku. Panu Jirsákovi se líbila Velká Rašelina a její okolí. Ještě než p. Jirsák odjel tak nás pozval na vědomostní závody do jeho kroužku a popřál nám hodně úspěchů v naší práci.

Fotografie naleznete zde http://www.poter.mostraz.cz/fotogalerie/37/229-2009-setkani

Dětské rybářské závody Borovice 2009
Vytvořeno 24.10.2009 01:00:00

Dne 12.9. 2009 se náš rybářský kroužek zúčastnil tradičních rybářských závodů Borovický kapr. Za náš kroužek se zúčastnili Martina Krpešová, Michal Hauft, Kilián Kvapil a David Gross.

Po příjezdu na místo konání závodů jsme byli mile překvapeni jak tento revír vypadá. Za pořádající organizaci Mo Mnichovo Hradiště nás přivítal František Bergman. Závody jsou dvoukolové po dvou dvouhodinových kolech. Závodů se zúčastnilo 30 dětí. A zase ten známý kolotoč - losování míst, příprava místa (udice, krmení), seznámení s propozicemi.

Prví nahození po startu a to očekávání jak budou ryby reagovat na zvolené krmení a montáž. Po první půlhodině je jasné, že naše děti zvolili správně. Ryby jim šli skoro na hod. Velký souboj po celou dobu trvání závodů spolu svedli Martina a Kilián. Po prvním poločase tito dva byly skoro nastejno. A další naši dva zástupci David Gross a Michal Hauft si také vedli skvěle. Ve druhém kole to už bylo poněkud slabší co se týče záběrů a tady se ukázalo kdo to opravdu umí. Našim se stále dařilo.

Michalovi se podařilo chytit a zdolat štiku 59 cm dlouhou. Konečné vyhlášení bylo pro náš kroužek více než radostné. První místo obsadil Kilián Kvapil, druhé místo Martina Krpešová, čtvrté místo David Gross, šesté místo a cenu za nejdelší rybu si odnášel Michal Hauft. Krásná tečka za příjemně stráveným dnem. Touto cestou bych chtěl dětem poděkovat za úspěšnou reprezentaci našeho kroužku a panu Bergmanovi za hezky uspořádaný závod.

Fotky ze závodů naleznete zde http://www.poter.mostraz.cz/fotogalerie/36/129-2009-zavody-borovice

Setkání rybářské mládeže - Příbram 2009
Vytvořeno 04.10.2009 01:00:00

Jednoho srpnového dne jsem měl zajímavý telefonát s předsedou odboru mládeže Severočeského územního svazu Františkem Jirsákem. "Radku mám pro vás nabídku, nechcete se zúčastnit 36 ročníku setkání mládeže v Příbrami?" Co to vlastně je? Každý územní svaz vyšle jedno družstvo ve složení 6 dětí, vedoucí, trenér. Samozřejmě, že přijímám a 4-6.9. se vydáváme na cestu do Příbrami ve složení Michal Hauft, David Gross, Kilián Kvapil, Martina Krpešová, Michal Krpeš, bohužel šesté dítě nám neodjelo.

Jako trenér jel Martin Tichovský. Čtvrtého září v jednu hodinu odpoledne se vydáváme na cestu směr Příbram. Děti jsou celé nedočkavé co se tam asi bude dít? Cesta až do Prahy nám ubíhá dobře a potom ta páteční Praha. Ještě zastávka na sváču na Cukráku a už je tu Příbram. Rozdělení do pokojů, tady zjišťujeme že nás tu celkově bude 60 lidiček a už to jde jako po drátku, večeře, oficiální zahájení, beseda o Kamčatce a lovu lososů potom ještě trochu Mongolska a tajmenů, poté večerka. Druhý den snídaně, návštěva Svaté Hory-výšlap 365 schodů. Kdo tam byl, ví o čem je řeč, kdo ne, ať si to zkusí.

Oběd, chvilku přestávka a už jdeme do Hornického muzea, večeře a návštěva podzimních trhů zakončených ohňostrojem. A je tu neděle, snídaně a konečně taky trochu soutěží. Soutěžní disciplíny vymýšlel člověk co se chtěl hodně pobavit. Hod medicimbálem do dálky, hod míčem pod nohama přes záda, plazení lachtana (nejhezčího lachtana jsme měly my Martina Tichovského), cesta raka, přenášení vody do kbelíku v čem koly, nafouknutí balónku a jeho rozsednutí, hod šipkami na rybu s největším počtem bodů.

A bylo dobojováno, ještě sečíst body a vyhlášení. Jaké bylo pro nás překvapení když jsme se dozvěděly že se dělíme o druhé a třetí místo se severomoravským krajem. Došlo na losování a to se nám povedlo vyhrát. Takže naše první účast na takové akci a hned druhé místo. Chceme touto cestou poděkovat pořadatelům za perfektní zvládnutí akce a p. Jirsákovi za možnost se této akce zúčastnit.

Fotky naleznete zde http://www.poter.mostraz.cz/fotogalerie/35/49-2009-pribram

Závody dětí na rybníku Velká rašelina
Vytvořeno 18.06.2009 01:00:00

Kalenář akcí

Duben
Po
Út
St
Čt
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
Svátky
Akce
Brigáda
Irena

Počasí